معرفی کتاب, نقد کتاب

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب| نوشته دارن هاردی| ترجمه ساینا لاهیجی | انتشارات آسو

کتاب اثر مرکب به قلم دارن هاردی راهگشای شما در این مسیر پر پیچ و خم است.همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب  برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی  است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

درباره دارن هاردی

دارن هاردی نویسنده و سخنران موفقیت مشهور اهل آمریکاست. از جمله ویژگی‌های بارز این نویسنده و سخنران آن است که در سن گایین به موفقیت رسیده است. هاردی اولین تجارت خود را در ۱۸ سالگی آغاز کرد و در این زمان دارای درآمدی ۶ رقمی بود، در ۲۴ سالگی درآمدی بیش از یک میلیون دلار در سال داشته و در ۲۷ سالگی صاحب شرکتی به ارزش پنجاه میلیون دلار بوده است.

این کتاب شامل اصولی برای به دست آوردن موفقیت است. اثر مرکب عصاره‌ای است که جویندگان موفقیت نیاز دارند بدانند و به آن‌ها عمل کنند. پس از به دست آوردن مهارت در این موارد، موفقیت‌های خارق‌العاده‌ای کسب خواهند کرد. اما اگر منتظر یک داروی شفابخش هستید که شبیه به چوب جادوگر با یک ورد زندگی‌تان را از این رو به آن رو کند، اصلا سراغ این کتاب نروید.

بیایید با هم صادق باشیم! شما هرگز با یک هفته تمرین مثبت اندیشی و تلاشی که عدم اشتیاق آن را در اعماق وجودتان حس می‌کنید، به موفقیت دست نخواهید یافت. درآمدهای میلیونی تنها با داشتن اینترنت پرسرعت امکان‌پذیر نیست. شما هرگز نمی‌توانید با نشستن روی مبل و تکرار عادت‌های قبل و جویدن قرص چربی‌سوز در طی یک ماه وزن کم کنید. هیچ کدام از چیزهایی که شما به دنبال آنها هستید به صورت یک بسته در فروشگاه‌ها عرضه نمی‌شود. بیایید برای یک لحظه از تمام فضای اطراف خود جدا شوید و بدون جنگ به این سوال جواب دهید: در کجای مسیر اهداف و زندگی‌تان ایستاده‌اید؟

نقد و بررسی کتاب اثر مرکب| نوشته دارن هاردی| ترجمه ساینا لاهیجی | انتشارات آسو

موفقیت آسان نیست. هیچ کتابی بدون شما نمی‌تواند معنای عملی موفقیت را واقعیت ببخشد و هیچ رژیم غذایی بدون اراده‌ی صد در صدی شما نمی‌تواند باعث کم شدن وزن‌تان شود. صادقانه بگوییم، موفقیت اصلا راحت نیست. هیچ گاه در یک شب میلیاردر نخواهید شد و هرگز بدون شناخت و تمرین و تمرین و اشتیاق زندگی مخصوص به خود را نخواهید ساخت! اما باور این جملات نقطه شروع است.

اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است. یعنی شما با قدم هایی کوچک که خیلی به چشم نمی آیند، به نتایج بزرگی دست پیدا کنید. این اصل کلی مبتنی بر فرمول ذیل است:

انتخاب های کوچک و هوشمندانه + پایداری و ثبات قدم + زمان = ایجاد تفاوت های بنیادین

مثال خواندنی اثر مرکب را در سکه جادویی می توانیم مشاهده کنیم. اگر بین ۳ میلیون دلار پول نقد یا ۱ سکه ۱ سنتی که در ۳۱ روز آینده هر روز ارزشش دو برابر شود، حق انتخاب بگذاریم، فکر می کنم اکثر مردم همان ۳ میلیون دلار نقد را انتخاب کنند! اما در واقع پیشنهاد دوم بهتر است. در روز پنجم انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم تنها ۱۶ سنت! در روز بیستم انتخاب اول همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم ۵۲۳۴ دلار! اما جادوی اثر مرکب آنجاست که در روز سی و یکم انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار مانده است و انتخاب دوم ۱۰٫۷۳۴٫۱۸۰ دلار می شود یعنی بیش از سه برابر انتخاب اول!

این است جادوی اثر مرکب! گرچه مسیر دوم زمان بر تر است و پایداری می خواهد اما نتیجه اش به ثروت و موفقیت بیشتری منتهی می شود.

شما می توانید این کتاب را در اولین خریدتان با تخفیف ویژه , از انتشارات آسو  بخرید!

در کنار اثر مرکب باید به اثر موجی هم توجه کنیم. ما باید بدانیم چه اعمال و افعال مثبت و چه منفی ما اگر تداوم پیدا کند و تکرار شود، غیر از تاثیر خود، اثر موجی نیز به دنبال دارد و آثار و نتایج ناخواسته و غیر منتظره ای را در پی خواهد داشت.

مثال ما یک فرد است که به شیرینی پختن علاقه پیدا کرده است و هرشب شیرینی می پزد و می خورد، او کم کم چربی و قند خونش بالا می رود، به علت زیاد خوردن شبانه، شبها دیرتر می خوابد، صبح ها دیرتر از خواب برمیخیزد، کسل و خسته به سر کار می رود با مدیر و همکارانش جر و بحث می کند، بهره وری اش پایین می رود و توبیخ می شود، اینها در محیط خانه و خانواده اش نیز تاثیر می گذارد، رابطه اش با همسر و فرزندانش خدشه دار می شود، اضافه وزن پیدا می کند و اعتماد به نفسش کم می شود، کم کم هم در محیط کار درآمدش کم می شود و هم در خانه و خانواده و دوستان با مشکل مواجه می شود و….

گرچه این مثال کمی اغراق آمیز به نظر می رسد، اما این واقعیتی است که حتی اعمال و افعال کوچک ما در صورت تکرار می تواند غیر از تاثیر گذاری خود، آثار منفی زیادی برجای گذارد، گرچه مثال عکس این موضوع نیز صادق است و افعال و اعمال خوب می تواند اثر موجی مثبت بر جای گذارد.

برای خرید کتاب اثر مرکب اینجا رو کلیک کن!

در بخشی از کتاب می خوانیم:

شما چیز هایی را در زندگی به دست می آورید که خود ایجاد می کنید، انتظارات، فرآیند خلاقیت را به حرکت می اندازد. شما چه انتظاری دارید؟ شما انتظار چیزی را دارید که به آن فکر می کنید، فرآیند تفکر شما یا همان گفتگوی درون ذهن بر پایه و اساس نتایجی است که در زندگی خود ایجاد می کنید. پس سوال این است که در مورد چه چیزی فکر می کنید ؟ چه چیزی روی افکار شما تاثیر می گذارد و آن را هدایت می کند؟ جواب آن چیزی است، که اجازه شنیدن و دیدن آن را به خود می دهید. این همان ورودی هایی است که مغز را با آن پر میکند. همین و بس!
ذهن شما همانند یک لیوان خالی است.هرچیزی را درون آن بریزید در خود نگه می دارد. اگر اخبار مهیج یا عناوین جنجالی و یا حرف های بیهوده و مصاحبه های تلویزیونی را انتخاب کنید، آب آلوده ای را به درون لیوان خود می ریزید و اگر آب بد و کدر را درون لیوان خود بریزید، هر چیزی که خلق می کنید از میان آن ظرف کثیف رد خواهد شد. زیرا این چیزی است که درباره اش فکر می کنید. اگر آشغال وارد شود آشغال خارج می شود.
کل آن زمانی که در حین رانندگی، رادیو در مورد قتل و مرگ میر، اقتصاد و مبارزات سیاسی حرف می زند، فرآیند فکر کردن شما را تحریک می کند و روی انتظارات و خروجی خلاقیت شما تاثیر خواهد گذاشت. این خبر بدی است. ولی درست مثل یک لیوان آب آلوده است که اگر آن را برای مدت زمان کافی و لازم شیر آب تمیز بشویید، نهایتا یک لیوان آب پاک و تمیز خواهید داشت. حال آن آب زلال و پاک چیست؟ورودی ها و تفکرات مثبت و الهام بخش و حمایت کننده و پشتیبانی کننده است.

.

کتاب اثر مرکب به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

در زمینه ی کسب موفقیت دو گزینه پیش رو دارید : می توانید با شیوه فعلی به زندگی تان ادامه دهید و هر روز بیندیشید که چگونه می توانید به موفقیت برسید یا از اصول و قواعد اثبات شده ای که در کتاب اثر مرکب ارائه شده است، استفاده کنید. با شماست که راه سخت، پر مخاطره و نامطمئن اول یا راه مطمئن و هوشمندانه ی دوم را انتخاب کنید. کتاب اثر مرکب، نقشه راه برای داشتن زندگی بهتر ، کسب موفقیت و تحقق رویاها و آرزوهایتان است. اگر این کتاب را با دقت بخوانید وبه توصیه های آن عمل کنید، مطمئن باشید تحولی بزرگ در زندگی تان ایجاد خواهد شد.

شما می توانید این کتاب فوق العاده را با تخفیف از سایت انتشارات آسو تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *