معرفی کتاب, نقد کتاب

معرفی کتاب باشگاه ۵ صبحی ها

معرفی کامل  کتاب باشگاه پنج صبحی ها | رابین شارما | ترجمه جهان پور ملکی الموتی | انتشارات آسو

در باره کتاب باشگاه پنج صبحی ها

مسئله‌ای که بزرگترین ناراحتی شما در آن پنهان است، مکانی است که بیشترین زمان خود را درونش سپری می‌کنید و فرصت‌های زندگی‌تان را در آن، ازیسن می برید. در باشگاه پنج صبحی ها یاد می‌گیرید که چگونه هرروز صبح، سر ساعت ۵ از رختخواب برخیزید و برای استفاده بهتر از زمان، برنامه‌ریزی کنید.

سحرخیزی نه‌تنها در این روزگار پرمشغله حائز اهمیت است بلکه از دیرباز از سوی بزرگان و افراد موفق گوشزد شده است. ضرب‌المثل «سحرخیز باش تا کامروا شوی!» نشان از اهمیت و ارزش بالای سحرخیزی است؛ زیرا افراد با انجام این عمل می‌توانند بیشترین بهره‌وری را از روزشان داشته باشند. صبح زود بیدار شدن تنها یک عمل ساده نیست بلکه یک عادت خوب است که منجر به انجام امور در اسرع وقت می‌شود. «رابین شارما»، نویسنده و روانشناس حوزه‌ی موفقیت با اشراف بر اهمیت این موضوع راهکارهای ساده و عملی که به سحرخیزی کمک می‌کند را در کتاب «باشگاه پنج صبحی‌ها» گردآوری کرده است. این اثر روایت اهمیت سحرخیزی در قالب داستان برای افرادی است که در پی فاکتورهای موفقیت هستند.

شما می توانید این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶۰۰۰۰ تومان ارزان ‌تر , از انتشارات آسو  بخرید!

درباره رابین شارما، نویسنده‌ی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

رابین شارما (Robin Sharma) یکی از بهترین رهبران، نویسندگان و سخنرانان انگیزشی است که تاکنون کتاب‌های خوبی به بازار عرضه کرده که از بهترین کتاب‌های او می‌توان به کتاب راهبری که فراری اش را فروخت اشاره کرد. او در ۱۸ مارس سال ۱۹۶۵ میلادی در کانادا چشم به جهان گشود. تحصیلات اصلی وی در حوزه حقوق و وکالت است ولی پس از چند سال فعالیت در این زمینه تصمیم گرفت آن را کنار بگذارد و به علاقه خودش یعنی رشد و توسعه فردی بپردازد. جالب است بدانید که کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت به پنجاه زبان زنده دنیا ترجمه شد و به قدری موفق بود که باعث شد رابین شارما به شهرت جهانی برسد.

نقد و بررسی| کتاب باشگاه پنج صبحی ها | رابین شارما | ترجمه جهان پور ملکی الموتی | انتشارات آسو

از نگاه رابین شارما انسان امروز در دام مشکلات زیادی گرفتار شده و زندگی پرمشغله و عجیبی دارد. کتاب باشگاه پنج صبحی ها با این هدف نوشته شد که انسان را با ذات و سرشت اصلی او آشنا کند و به او بفهماند که می‌تواند با خواست و اراده خود و با کمک گرفتن از معجزه سحرخیزی به بهترین‌ها برسد. یکی از خصوصیات قلم رابین شارما، داستان سرایی او است. وی تمایل دارد مقصود خودش را در قالب داستان و با کلمات پرکشش بیان کند و بر این باور است که با این کار می‌تواند مقصود و منظور خود را به بهترین شکل ممکن در قلب و ذهن مخاطب حک کند.

در بخشی از کتاب میخوانیم :

عشق و علاقه بین خانم کارآفرین و آقای هنرمند بیشتر شد و آن‌ها تصمیم گرفتند تا با هم ازدواج کنند. به دعوت از آقای رایلی آن‌ها برای مراسم عروسی به بزرگترین شهر برزیل، یعنی سائوپائولو رفتند. خانم کارآفرین پیشرفت خوبی داشت، بر ترس‌هایش غلبه کرده بود و از اینکه توانسته بود تغییرات بزرگی در خودش ایجاد کند، بسیار خوشحال بود.

اما در مسیر رسیدن به کلیسا، کسانی که دستور کشتن خانم کارآفرین را داده بودند، افرادی را فرستادند تا کار را تمام کنند. به ماشین آقای رایلی حمله کردند. بادیگاردهای آقای رایلی حضور پیدا کردند و تیراندازی شدت گرفت، اما ماموران آقای رایلی همه چیز را مرتب کردند.

در این بین خانم کارآفرین دید که آقای هنرمند در ماشین نیست و برای پیدا کردن او در کوچه‌ها و خیابان‌ها دوید. او را در حالی یافت که مردی اسلحه به دست سر او را نشانه گرفته بود. با صحبت‌ها و حرف‌هایی که از طریق همین باشگاه ۵ صبحی آموخته بود، توانست مرد را فراری دهد و جان هنرمند را نجات داد.

این کار خانم کارآفرین نشان داد که هر کسی می‌تواند تغییر کند و این تغییر به لطف باشگاه ۵ صبحی و مهم‌تر از آن حضور آقای رایلی صورت گرفته بود.

بعد از اینکه این ماجرا تمام شد آقای رایلی به خانم کارآفرین گفت که نگران چیزی نباشد، چرا که سهام آن شرکت سرمایه‌گذاری را که شریک خانم کارآفرین بوده را خریده و دیگر کسی مزاحم او نخواهد شد. این نهایت اتفاق خوبی بود که می‌توانست برای خانم کارآفرین رخ دهد. آقای میلیاردر باید درس را ادامه می‌داد و گفت که باید به سراغ ده تاکتیکی برویم که جزء مهمی از باشگاه ۵ صبحی‌ها است.

برای خرید  کتاب باشگاه پنج صبحی ها اینجا رو کلیک کن!

عنوان فصل های کتاب باشگاه پنج صبحی ها از انتشارات آسو

کتاب «باشگاه پنج صبحی‌ها» اثر «رابین شارما» شامل فصل‌های متعددی است و خواننده را به سحرخیزی و استفاده‌ی درست از زمان راهنمایی می‌کند.

میکروکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه

اقدام خطرناک

فصل اول: برخوردی غیر منتظره با یک غریبه‌ عجیب

رها کردن حد متوسط و هر آنچه که معمولی است

ماجرایی عجیب در رابطه با به دست گرفتن صبح

پرواز به قله‌های بهره‌وری، مهارت و شکست‌ناپذیری

فصل دوم: آماده‌سازی برای دگرگونی در بهشت آغاز می‌شود

روش ۵ صبح

برنامه‌ صبحگاهی موفق‌های دنیا

چهارچوبی برای نمایان کردن عظمت

چهار زمینه‌ تمرکز افراد تاریخ‌ساز

درس اول: هوش سرمایه‌داری

درس دوم: رهایی از عوامل حواس‌پرتی

درس سوم: تمرین تعالی

تمرین شماره ۴: غنیمت شمردن روزها

فصل سوم: هدایت کشتی زندگی در امواج خروشان

اعضای باشگاه ۵ صبحی‌ها، تشریفات عادت‌سازی را کشف می‌کنند

سه ارزش مهم قهرمانان عادت‌ساز

تئوری عمومی سلحشوران اسپارتی

اعضای باشگاه ۵ صبحی‌ها فرمول ۲۰/۲۰/۲۰ را می‌آموزند

اعضای باشگاه ۵ صبحی‌ها ضرورت خواب را درک می‌کنند

فصل چهارم: ۱۰ تکنیک نبوغ مادام‌العمر

تکنیک شماره ۱: قدح تنگ تمرکز مطلق

تکنیک شماره ۲: قانون ۱/ ۹۰/ ۹۰

تکنیک شماره ۳: روش ۱۰ / ۶۰

تکنیک شماره ۴: پنج مفهوم هر روزه

تکنیک شماره ۵: تمرین دوم

تکنیک شماره ۶: تشریفات ماساژ

تکنیک شماره ۷: دانشگاه ترافیک

تکنیک شماره ۸: تیم رویایی

تکنیک شماره ۹: سیستم طراحی هفتگی

تکنیک شماره ۱۰: دانش‌آموز ۶۰ دقیقه‌ای

چرخه‌ دوگانگی عملکرد نخبگان

اعضای باشگاه ۵ صبحی‌ها به قهرمان زندگی خودشان تبدیل می‌شوند

پنج سال بعد

پیشنهاد میکروکتاب بعدی

عناوین برخی از فصل‌های کتاب هستند.  

بهترین ترجمه کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها یکی از ارزشمندترین آثار رابین شارما است که به زبان فارسی ترجمه شده است. بهترین ترجمه‌ای که تا زمان انتشار این مقاله به بازار عرضه شده،  ترجمه جهان پور ملکی الموتی است که توسط نشر آسو ترجمه و به بازار عرضه شده است. این ترجمه به قدری پرکشش، روان و جذاب است که خواننده را با خودش همراه می‌کند و به عمق داستان می‌برد. نشر آسو کتاب‌های بسیار خوبی به بازار عرضه کرده و اگر یک جستجوی ساده در گوگل بکنید خواهید دید که کتاب‌های این ناشر واقعاً مفید، تأثیرگذار، آموزنده و پرمغز است.

باشگاه پنج صبحی ها به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

ساعات ابتداییِ روز از باارزش‌ترین زمان‌های یک روز است که یک فرد می‌تواند با بهره‌برداری از آن به سمت موفقیت پیش رود. کتاب «باشگاه پنج صبحی‌ها» در ارتباط با همین موضوع تدوین شده است و مناسب افرادی است که می‌خواهند نظیر افراد موفق و پولداران برنامه‌ریزی کنند تا به پیشرفت برسند. افراد با خواندن کتاب «باشگاه پنج صبحی‌ها» آموزش می‌بینند از زمانشان بیشترین استفاده را بکنند.

کتاب « باشگاه پنج صبحی ها » نوشته‌ی «رابین شارما»، ترجمه‌ی « ترجمه جهان پور ملکی الموتی » ،  با دو هزار تیراژ چاپ از انتشارات آسو در اختیار علاقه مندان به برترین کتب روانشناسی و موفقیت در زندگی  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *