معرفی کتاب, نقد کتاب

کتاب جادوی دو ثانیه اثر ماکسیم دسوزا

معرفی کامل  کتاب کتاب جادوی  2ثانیه | اثر ماکسیم دسوزا | ترجمه جهان پور ملکی | انتشارات آسو

در باره کتاب جادوی  2ثانیه

ماکسیم دسوزا در کتاب جادوی ۲ ثانیه  به علت وقوع تصمیمات اشتباهی که بسیاری از ما مرتکب می شویم می پردازد.

دسوزا در این کتاب به این نکته می پردازد که تمام چیزهای خوب به آرامی و در طول یک دوره خاص به وقوع می پیوندند، اما اشتباهات کوچک و تصمیمات احمقانه فقط در یک آن رخ می دهد.

این دو ثانیه بود که با یک چشم به هم زدن سپری شد و‌مثل رعد و برق گذشت این طور نیست؟ اما آیا دو ثانیه واقعا به همین سرعت می گذرد؟ در نگاه اول همان قدر سریع است که به چشم می آید ، اما اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که چطور همه چیز در یک آن اتفاق می افتد.

شما می توانید این کتاب را در اولین خریدتان با ۶۰٪ تخفیف یعنی ۲۷۰۰۰ تومان ارزان ‌تر , از انتشارات آسو  بخرید!

در بخشی از کتاب میخوانیم :

ما تمام این اندیشه های بزرگ را در کتب گرانقدر کلاسیک خودمان داریم  اما از آنجایی که نسل نو کمی از شعر کهن و متون کلاسیک دور افتاده به ناچار همان اندیشه ها  به شکلی دیگر ودر قالبی جدید به خوردش داده می شود  والا مفهوم همان است که بود . این کتاب هم تمام تاکیدش به نگهداری زبان قبل از پرند کردن کلام به بیرون و رنجاندن دیگران است. هنگام کار روی کتاب زیبای باشگاه پنج صبح به مطلبی بر خوردم که خلیل جبران خلیل چهار سال تمام دستنوشته های کتاب پیامبر را با خودش همراه می برد و مدام ویرایشش می کرد وقتی از علتش پرسیدند گفت می خواهم مطمئن شوم هر کلمه ی که انتخاب میکنم بهترین کلمه ممکن باشد. کتاب جادویی دو ثانیه ای هم تمام تلاشش این است که در آخرین لحضه باز هم دو ثانیه فقط دو ثانیه به خودتان وقت بدهید و به حرفتان فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا بیانش کنید یا نه؟

در این رابطه تا دلتان بخواهد بزرگان ما داد سخن داده اند و حق مطلب را به نحو احسن ادا کرده اند. اما ماکسیم دسوزا هم تمام تلاشش را کرده تا حاصل سال ها تجربه اش را در اختیار خوانندگاه گرامی قرار دهد.

در فصل اول کتاب جادوی دوثانیه به این می پردازد که چگونه از اشتباهات فاحش کوچک دوری کنیم و تصمیمات بهتری بگیریم؟

تصمیمات آنی که منجر به بروز خطا می شود.

۱…..

۲….

همین …..

این دو ثانیه بود که با یک چشم به هم زدن سپری شد و مثل رعد و برق گذشت این طور نیست؟ اما. آیا دو ثانیه به همین سرعت می گذرد ؟ در نگاه اول همان قدر سریع است که به چشم می آید اما اگر کمی دقت کنید و بیشتر فکر کنید متوجه میشوید چطور همه چیز در یک آن اتفاق می‌افتد.

تمام چیزهای خوب به آرامی و در طول یک دوره خاص به وقوع می‌پیوندند, اما اشتباهات کوچک و تصمیمات احمقانه در یک آن رخ می دهد . آیا تا به حال برای شما پیش آمده که در یک آن چیزی را بر زبان آورده یا مرتکب عملی شده باشید که بلافاصله پشیمان شده باشید برای خود من چندین و چند بارافتاده است.

برای خرید  کتاب جادوی دو ثانیه اینجا را کلیک کنید.

نقد و بررسی| کتاب کتاب جادوی  2ثانیه | اثر ماکسیم دسوزا | ترجمه جهان پور ملکی | انتشارات آسو

دسوزا در این کتاب به این موضوع می پردازد  که هیچ کسی از اشتباه مصون نیست چه انسانهای عادی وچه سیاستمداران بزرگ  و مثال هایی در مورد بزرگترین اشتباهات اشخاص معروف بیان می کند و پیامد های این اشتباهات را که تنها در چند ثانیه اتفاق افتادند را کاملا شرح می دهد . در ادامه اشتباهات را با عناوین ۱-خطاهای نوک زبانی ۲-اشتباهات لحظه‌ای   3-اشتباهات موقعیتی  4- اهمیت تصمیمات کوچک طبقه بندی می کند. و با ذکر مثال هایی واقعی به شرح کامل این موضوعات می پردازد .

پس از تحلیل اشتباهات  نویسنده مراحل شروع و پایان تصمیم گیری سریع  از جمله مرحله دریافت ، مرحله عکس العمل ، مرحله پشیمانی، دوره پشیمانی را بررسی کرده و‌ سپس با توضیح اصول دو ثانیه ای  مقابله با این مشکل را در تمام حالات و به طور کامل توضیح می دهد.

عنوان فصل های کتاب جادوی ۲ ثانیه از انتشارات آسو

مقدمه ی مترجم

جادوی دو ثانیه ای

توضیحات اصول دو ثانیه ای

مباحثی که هیچ کس بهره ای از آن نبرده است

لذت حضور و پشیمانی بعد

می توانم ریسک کنم لعنت بر آن نباید آن کار را می کردم

پاداش های بزرگی که ما به خودمان می دهیم درحالی که سزاوارش نیستیم

دیو تنبل درون شما

راه من یا بزرگراه

من نمی توانم درک کنم که چرا شریک زندگی من چنین کاری می کند

من امروز هیچ‌ کار مفیدی انجام ندادم

نتیجه

کتاب جادوی ۲ ثانیه به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

کتابی که پیش رو دارید کتاب روانشناسی عالی است که  کمک بسیار خوبی برای اشخاصی است که تصمیمات عجولانه زیادی در زندگی خود می گیرند و با ریشه یابی دقیق و تحلیل حالات وافکارو موقعیت ها صبر و تفکر قبل از تصمیم گیری را به خوبی آموزش می دهد.

تمام هدف محتوای این کتاب این است که به شما کمک کند هیچ تصمیم بی فکری اتخاذ نکنید.

و اصول فکر کردن قبل از تصمیم گیری را به شما آموزش میدهد و در انتها با  یاد دادن این مهارت نویسنده از شما می خواهد این موضوع را به صورت ذهنی مرتبا به خود یا آور شوید.

کتاب «جادوی دو ثانیه » نوشته‌ی «ماکسیم دسوزا»، ترجمه‌ی «جهانپورملکی مقدم »  با دو هزار تیراژ چاپ از انتشارات آسو در اختیار علاقه مندان به برترین کتب روانشناسی و موفقیت در زندگی  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *