کتاب دوئل

کتاب وئل که یکی مشهورترین اثر از میان اثار چخوف به شمار می آید که روابط انسانی و تقابل جامعه ی اشراف شوروی و طبقه ی روشنفکر آن دوران است. که سبب کشکمش درونی شخصیت اصلی و تضاد اعتقادی شخصیت ها می شودئ

رمان دوئل در واقع تصویر تاحدودی حقیقی آشفتگی روحی روس ها در پایان قرن گذشته است و انسانه را به اندیشه در مورد روابط انسان ها وا می دارد. در پشت این دنیای خشک و بی روح، جخوف در پی یافتن حقیقت است، حقیقتی که گویا هرگز به تکامل نرسیده است.
در کتاب دوئل تقریباً همه شخصیت ها داستان مجودات ضعیفی می باشند که به دنبال آرمان های خود هستند و خود بهتر می دانند خارج از دست رس َان است و برده همین عادت شده اند.

خلاصه کتاب دوئل:

در کتاب دوئل لایوسکی با زنی به نام نادیژهوا فیوداو آشنا می شود. و بعد از اینکه او را از شوهرش می رباید به قفقاز می برد. این عشق دروغین که پس از دوسال دل لایوسکی را می زند و لایوسکی در پی فرار از این شهر که ساحل گرم و شرجی اش که غیرقابل تحمل است.
لایوسکی کارمند چرب زبان و تحصیل گرده که دل پزشک لرتش روسیه را که ساموئیلکو نام دارد را توانسته برباید. و او همواره تا انتهای داستان حمایت گر جدی لایوسکی است. اطرافیان و آشنایان آنها را که باهم زندگی می کنند نمی پذیرند و آنها را همیشه در حال انجام گناه کبیره می دانند.
شماس و فن کوری از همسایگان مشترک لایوسکی و ساموئیلکو هستند. شماس که می خواهد کشیش شود و فن کوری که جانورشناس آلمانی است که نسبت به عقاید مذهبی مردم بدبین است.

معرفی نویسنده

میخائیل که در یک خانواده مرفه  اهل مسکو متولد شده  و با خواهر و پدر ش در یک منطقه مرفه  مسکو زندگی می کنند.و  بنت به توصیه  پدرش چندین بار به عنوان یک کارمند در ادارات مختلف مشغول به کار شده بود و لی به دلیل عدم مطابقت این کارها با روحیه او نتوانست در هیج کدام از این کارها دوام بیاورد و همین باعث ایجاد اختلاف بین او و پدرش شده بود .

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>